Zdalna administracja

Strona główna » Oferta » Zdalna administracja

Zdalna administracja i pomoc techniczna w kilka minut od zgłoszenia to oferta skierowana dla firm i osób, ktróre cenią sobie bezpieczeństwo pracy. Dzięki tej usłudze otrzymują Państo asystę komputerową naszych specjalistów w dowolnym momencie bez konieczności oczekiwania na dojazd do Państwa siedziby. W każdym momencie kiedy stwierdzą Państwo, że potrzebna jest Państwu pomoc wystarczy nas o tym zawiadomić. Nasi specjaliści natychmiast podłączą się do Państwa komputera/serwera i usuną awarię. W tym czasie będą mogli Państwo śledzić co dokładnie dzieje się na ekranie komutera, dzięki czemu cały czas zapewnione jest bezpieczeństwo danych.
Usługa realizowania jest po wcześniejszym ustaleniu możliwości technicznych i wybraniu odpowiedniego rozwiązania (RemoteDesktop, LogMeIn.com itp.)

Zapraszam również do skorzystania z usług konfiguracji serwerów oraz zdalnej administracji systemami z rodziny UNIX, a w szczególności:

  • FreeBSD
  • Linux Slackware
  • Debian GNU/Linux

Zakres oferty pokrywa konfigurację serwera pod zastosowania hostingu stron internetowych, poczty elektronicznej, aplikacji bazodanowych oraz bram sieciowych.

Serwer przygotowywany jest pod Państwa potrzeby, zgodnie z dostarczoną specyfikacją, bądź jeśli nie jesteście Państwo przekonany jakie rozwiązanie jest dla Was najlepsze, chętnie zaproponujemy odpowiednie rozwiazania bazując na aplikacjach takich jak:
 

  • Serwer WWW: apache, lighttpd, nginx wraz z pełną gama bibliotek oraz modułów pozwalających na integrację z ruby on rails, bazą danych, javą i innymi funkcjami.
  • Serwer Poczty: postfix, sendmail, exim, qmail. Powiększając go o rozwiązania antywirusowe oraz antyspamowe. W przypadku stałej umowy dostarczamy autorską aplikację pozwalającą na zarzadząnie kontami pocztowymi oraz ich ustawieniami z poziomu WWW!
  • Bazy danych MySQL, PgSQL, LDAP. Na życzenie klienta instalowana oraz konfigurowana jest wybrana baza danych.
  • Serwery FTP vsftpd, proftpd. Dla wymagających dostarczana jest aplikacja pozwalająca na modyfikację dotępu oraz ustawień kont ftp na serwerze z poziomu WWW!
  • Bezpieczeństwo firewall, sshd, grsec. Każdy serwer zabezpieczony jest przed atakami z sieci. Na każdej maszynie konfigurowany jest firewall filtrujacy dostęp do zasobów serwera. Dodatkowo włączamy możliwość logowania się na konta użytkowników za pomocą protokołu ssh i dostarczamy niezbędne aplikacje w celu korzystania z kont shell'owych.
  • Bramy sieciowe iproute, iptables, ipfw, pf, dummynet, htb, rrdtool, snmp, mrtg, nagios, dhcp, static arp. Pełny zakres usług związanych z zarządzaniem pasma. Przy stałej współpracy polegającej na zdalnej administracji dostarczamy aplikację umozliwiającą modyfikację ustawień komputerów działających w sieci.
  • systemy wysokiej wydajnosci - Dla klientow potrzebujacych wysokiej wydajnosci mozliwa jest konfiguracja systemow klastrowych opartych o load balancing oraz cluster MySQL.


 

Strona głównaDrukujPoleć stronę